Familjet mbretërore edhe influencuese të modës

Premte, 16 October 2020 10:12

Familjet mbretërore janë influencuese në rrjetet sociale edhe për sa i perket veshjeve.

Mbi 10 milion ndjekës, princi i Dubai Hamdan Al Maktum (Fazza) është ndër më të ndjekur në botë, por veçanërisht më i dashur falë numrit të panumërt të pëlqimeve, aksioneve dhe komenteve.
Mbretëresha Rania e Jordanisë është gruaja e parë mbretërore në Instagram për ndjekësit më të angazhuar. Mbretëresha është gjithashtu një ikonë e stilit të vërtetë, e aftë të trondisë kërkimet online të modës: pasi postoi një foto me një bluzë me pika polka nga Off-White, kërkimet për bluzat e markës u rritën 42%.
Princi Akile i Greqisë me postimet e tij që kanë një ndjekje masive midis më të rinjve dhe jo vetëm. Mbi 428 000 ndjekës me + 4,5% rritje muaj pas muaji.

Kapelja është një nga aksesorët më të dëshiruar midis familjes mbretërore në të gjithë botën.

Pierre Casiraghi gjithmonë mban një kapelë bejsbolli gjatë stërvitjes së tij ashtu si princi i Dubait, Fazza.

Princi Harry ka veshur kapelen e tij të zakonshme ngjyrë kafe pa markë në muajt e fundit në Los Anxheles, duke çuar në një rritje prej 24% të kërkimeve për kategorinë në ”Lyst” që nga prilli.

 

Xhupat e kashmirit janë bërë një artikull thelbësor në veshjet luksoze për burra. Nga ato më të lehta tek ato më të punuara, mbretërit kanë filluar t’i veshin ato edhe për ngjarjet zyrtare të mëngjesit.

Princi William ka veshur disa xhupa kashmiri muajt e fundit. Princi Charles Philip i Suedisë kohët e fundit veshi një triko blu të lehtë dhe kërkimet për kategorinë u rritën me 34% në Suedi në ditët në vijim.

Gjatë verës, mbreti Philip i Spanjës dhe princi Harry shpesh shiheshin të veshur me këmisha prej liri. Kërkimet për bluzat prej liri janë rritur me 56% në Spanjë që nga qershori pasi mbreti Philip i veshi ato.

Që nga fillimi i vitit, ne kemi parë mbretëresha nga e gjithë bota të veshur modele të ndryshme fustanesh nga ato më zyrtare si ato të Ranias të Jordanisë deri tek ato më joformale të mbretëreshës Maxima

9 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  cheap paper writing service
  copyediting services

  E Enjte, 14 October 2021 19:43 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  help writing essay
  buy college essays online

  Diel, 10 October 2021 15:19 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay dating sim 18+
  kidloves gay dating
  gay online dating sites free

  Tuesday, 14 September 2021 11:36 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  on-line gay dating
  gay butt fucking dating
  ohmojo gay dating gay massage

  E Enjte, 09 September 2021 20:16 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju PatrickWrelm

  dating older gay guys
  100 gay dating site
  free gay teen dating sites

  Saturday, 04 September 2021 17:20 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  spain gay dating
  gay dating in college
  100% pure gay dating site only

  Hënë, 16 August 2021 12:19 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  older gay dating websites
  mature gay dating thousand oaks
  best free gay dating sites

  Premte, 13 August 2021 14:33 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  gay dating radar site
  gay professor dating students
  gay dating simulation game

  Hënë, 09 August 2021 12:22 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Williammot

  best free dating site for serious relationships
  passion puzzle dating simulator photos

  E mërkurë, 28 July 2021 03:25 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi