“Kosova lë gjurmë në Tokio”- Rita Ora nuk e fsheh krenarinë, urim në gjuhën shqipe për xhudisten Distria Krasniqi

Saturday, 24 July 2021 17:49

 


Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka reaguar pas triumfit të Distria Krasniqit, xhudistes nga Kosova që fitoi medalje ari në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Përmes një mesazhi shqip në rrjetet sociale, Rita Ora shprehet e lumtur për suksesin e xhudistes.

“Urime Distria Krasniqi! Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’, Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike”, shkruan Rita Ora në postimin e saj shoqëruar me flamurin e Kosovës.

“S’mund të isha më krenare“, shton këngëtarja me famë ndërkombëtare në një postim të dytë.

Përpos yllit të muzikës Pop mesazhe urime kanë ardhur edhe nga krerë të politikës, apo figura të njohura të jetës publike në Kosovë e Shqipëri.

Kujtojmë që Distria Krasniqi mposhti në finale japonezen Funa Tonaki, duke i dhënë “dardanëve” medaljen e parë në këto lojëra.

Distria Krasniqi u shpall fituese në kategorinë deri në 48 kilogramë. Kosova merr pjesë në këto Lojëra Olimpike në disa disiplina, si xhudo, mundje, not dhe atletikë

12 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  online shopping essay
  write my research paper

  Tuesday, 12 October 2021 12:20 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  writing business plan
  case study writer

  Premte, 08 October 2021 13:57 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  free online gay dating
  gay dating statistics
  gay biker dating

  E mërkurë, 15 September 2021 08:54 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  top gay christian dating sites
  gay dating herpes
  is is barry jenkins dating gay

  Diel, 12 September 2021 11:02 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju Michaelsuist

  gay asian men dating white men
  free gay and lesbian dating
  hairy gay men dating

  Tuesday, 07 September 2021 12:27 komentuar nga Michaelsuist
 • Përgjigju PatrickWrelm

  rust gay dating sites
  gay dating phoenix k
  gay dating sites online

  Diel, 05 September 2021 15:49 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju PatrickWrelm

  gay midget dating
  ken page deeper dating gay
  gay deaf dating

  E Enjte, 02 September 2021 14:02 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  gay speed dating orange county
  best gay dating sites
  gay dating profile pictures

  Tuesday, 17 August 2021 09:34 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  logo gay dating show
  erotic gay dating
  gay black male dating

  Saturday, 14 August 2021 11:49 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  local gay dating site free
  leimert park gay dating
  single gay dad dating

  E mërkurë, 11 August 2021 13:25 komentuar nga Kevinabins

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi