Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

E Enjte, 20 Janar 2022 19:41

 

Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës, e cila feston Vitin Kinez të Tigrit, përdoruesit e mediave sociale nuk e kanë pritur mirë këtë gjë.Koleksioni i stilistit italian quhet ‘GucciTiger’, i cili u zbulua në fillim të këtij muaji dhe përmban “një përzgjedhje të gjerë të veshjeve të gatshme dhe aksesorëve, që paraqesin interpretime të ndryshme të kafshës”. Marka përmendi se është një “shtyllë” e koleksioneve të Alessandro Michele dhe një reflektim i magjepsjes së tij me natyrën.

Në fotografitë e fushatës, ne mund të shohim modele të veshura me koleksionin e bërë si për burra ashtu edhe për gra, dhe duke pozuar me tigra,duke u shtrirë në një divan, duke pirë çaj, etj. Marka ka nëntitulluar njërën nga fotot, duke thënë se natyra, jeta e egër dhe banorët e saj janë veçanërisht të rëndësishme për Gucci-n, e cila në shkurt 2020, iu bashkua “The Lion’s Share Fund”, një nismë unike që mbledh fondet shumë të nevojshme për të mbrojtur speciet e rrezikuara dhe habitatet e tyre natyrore.Ai përmendi gjithashtu se një “organizatë e palës së tretë për mirëqenien e kafshëve, “American Humane”, monitoroi grupin në të cilin ishin të pranishme kafshët dhe verifikoi se asnjë kafshë nuk ishte dëmtuar.Në seksionin e komenteve, megjithatë, njerëzit theksuan se përdorimi i tigrave të vërtetë ishte një “thirrje e gabuar”, sepse këto specie të rrezikuara absolutisht nuk mund të përdoren si aksesorë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...