Cili prej tyre do të pranonte ta shihte fëmijën, t'i dhunohej barbarisht nga policët

Saturday, 16 May 2020 14:39

Nga Klodian Tomorri - 16/05/2020
Pas asaj videos së djeshme, Kryeministri, Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Policisë mjafton t’i bëjnë vetes një pyetje: cili prej tyre do të pranonte ta shihte fëmijën e tij minoren të dhunohet barbarisht nga policët e shtetit të vet?

Sigurisht që ata policë duhet të mbajnë përgjegjësitë para ligjit. Por ka dhe një përgjegjësi më të madhe se kaq.

Në radhë të parë, ata njerëz nuk duhet të ishin kurrë në Policinë e Shtetit. Ndaj zinxhiri i përgjegjësive shkon më lart se ata, deri në Qeveri.

Vendi ka Kryeministër, ka Ministër të Brendshëm dhe Drejtor të Përgjithshëm në Policinë e Shtetit. Të tre këta janë njerëz me mandat publik.

I pari është mandatuar nga qytetarët për të ndërtuar një shtet, ku respektohen të drejtat dhe liritë e njeriut.

I dyti është emërtesa e tij për të administruar rendin dhe sigurinë publike.

Ndërsa i treti është emërtesa e dy të parëve për të ndërtuar një Polici që i shërben qytetarëve dhe ligjit.

Në fakt atje tek video, në vend të Policisë që i shërben ligjit dhe qytetarëve, duken 4 horra që dhunojnë çdo ligj dhe të drejtë elementare.

Vendoseni vet në qeveri se kush e ka përgjegjësinë më të madhe dhe se kujt duhet t’i vijë turp për atë shëmtirën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...