Lulzim Basha:Asnjë marrëveshje me Ramën, është kufomë politike. Ai u fali 2 miliardë euro oligarkëve

Premte, 29 May 2020 10:09


Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në studion e Blendi Fevziut tha ndër të tjera se nuk ka dhe as do të ketë asnjë marrëveshje bashkëqerisjes me Edi Ramën. Ju garantoj, theksoi Basha, se opozita e bashkuar do ti fitojë zgjedhjet. Më tej ai tha se taksa e sheshtë do të 9 %. I pyetur me insistim nga drejtuesi i emisionit, nëse keni ndonjë marrëveshje të fshehtë me Edi Ramën, kryetari demokrat ritheksoi se asnjë marrëveshje nuk do ketë me atë njeri.

Edi Rama u ka dhënë 2 miliardë euro disa oligarkëve, ndërkohë që biznesi i vogël dhe i mesëm po falimenton- shtoi Basha. Asnjë marrëveshje me Edi Ramën, e përsëriti disa herë Lulzim Basha. Ai, pra Rama, vetëm do të paraqitet para drejtësisë për krimet dhe vjedhjet që ka bërë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...