Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313

Premte, 05 June 2020 11:11

Reforma Zgjedhore, zero! U kthye prapë te dosja nr.313
Edi Rama me ato që tha sot në Kuvend dhe te Fevziu ua zhvlerësoi krejt punën dhe mundimin e ambasadorëve, të cilët qëndruan dy ditë kyçur sikur ti kishte rrethuar korona. E megjithatë ata, ambasadorët, të sinqertë si përherë, thanë se “Rama lëshoi shumë nga vetja e tij”.

Por këtë të enjte, te Fevziu, kryeministri rrëzoi krejt Reformën. Teknologjia e kërkuar nga opozita nuk futet dot, tha Rama se do kohë etj etj. Pra zor se e shikon dritën dhe ditën!

Po kështu votë emigrantësh nuk pranon, ndonëse u ka premtuar atyre se këto zgjedhje ata do japin votën e tyre për Shqipërinë. Sistemin zgjedhor nuk e ndryshoi, lista të hapura nuk lejoi, policinë e ka prapë të veten për fushatë. Komisionerët e numërimit do ti bëjë me ligj se do jenë të “pavarur” nga administrata shtetrore e Rilindjes.

Pra populli voton dhe Rilindja numëron!- parulla e tij.

Por opozita dhe populli e ka vendosur se këto zgjedhje do shkojë për të votuar ndryshimin e ku do të jenë, të gjithë, me hunjë e gurë në krahë e votë në dorë.

Gurët dhe hunjtë, natyrisht, janë për bandat e Rilindjes ditën e zgjedhjeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...