Jo vetëm ndjesa...

Hënë, 08 June 2020 11:59

Jo vetëm ndjesa...

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit në MB, bashkë me zëvendësen e tij, paska pritur sot zonjën që akuzoi publikisht para disa ditësh. Për pjesën njerëzore, kërkimi i ndjesës është veprim i lavdërueshëm për cilindo që e bën atë. Por për pjesën shtetërore nuk është çështje aq e lehtë që mund të kalohet sikur nuk ka ndodhur gjë. Pyetja ime është nëse ndaj zonjës në fjalë, Policia kishte apo jo të dhëna për armëmbajtje pa leje? A kishte dokumente me karakter operativ ndaj saj apo jo? Nëse po, mori masa Policia për të dokumentuar dhe referuar në prokurori zonjën për veprën penale të armëmbajtjes pa leje? A ulen zyrtarët me persona objekt procedimi?!
Në të kundërt, nëse opinioni i drejtorit është i çastit, i bazuar vetëm te një video, kjo është shumë e rëndë dhe ai është dy herë fajtor.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!