Meta: Presidenti do mbrojë vullnetin e popullit me çdo formë të mundshme

Hënë, 12 October 2020 22:26

 

Presidenti Ilir Meta në Çim Peka Live premtoi se ‘Presidenti do të bëjë çdo gjë për të mbrojtur vullnetin e popullit shqiptar dhe format do të jenë nga më të ndryshmet’

‘Unë po flas për një angazhim që do të mbroj zgjedhjet dhe unitetin kombëtar të shqiptarëve

Rama është i votuar me dosjen e Shijakut.

 

Ç’lidhje ka Rama me të majtën kur i thotë të vdekur heronjve të LANC.

 

Nëse ka qejf Rama të vijë në çdo studio kur të dojë si të dojë.

Unë jam kryetar i shtetit dhe të mos kujtojë se është ndonjë tjetër më tutje.

Nuk kthehet më Shqioëri më as 1945, as 1947 dhe më tej, ta harrojë ai se do të falimentojë këtë vend.

Presidenti do të bëjë çdo gjë për të mbrojtur vullnetin e popullit shqiptar.

Format do të jenë nga më të ndryshmet,

Unë shpresoj që ai të reflektojë.

Edhe po nuk reflektoi ai, unë shpresoj që të reflektojnë ata të tjeët.

Ata të tjerët kanë detyrime, sepse disa prej atyre kanë qenë kur është bërë kjo kushtetutë në 1998.

Unë nuk bëj veprime të pabesa dhe të pista.

Secili të bëjë punëbn e vetë.

Unë nuk bëj aventura, jo njëherë, jo dy herë.

Unë e di shumë mirë se kur do bëj, si do e bëj në emër të së ardhmes së Shqipërisë.

Unë poezinë e Havzi Nelës e di përmendësh.’

Modifikuar më Tuesday, 13 October 2020 12:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...