Hapësira imunitare, si nacionalizmi,është streha e fundit e maskarenjve.

Saturday, 14 November 2020 16:48

Sot ,kryetari i sektit të rilindjes meqë i ka shpallur luftë të gjithëve ,Kosovës ,opozitës,presidentit ,ka nisur dhe njëherë propagandën famëkeqe për t'u mbushur mendjen njerëzve se të gjithë nuk bëjnë,ky është "me i miri".
Lufta që i ka shpallur opozitës kalon çdo kufi të mundshme arrogance dhe banaliteti ,ndërsa me presidentin nuk e ka aq të thjeshtë, me gjithë banalitetin që e karakterizon Ramën.

Ilir Meta e njeh mirë por sot nga Vlora është munduar ti mbushi mendjen njerëzve pse duhet t'a votojnë për se treti dhe një shaka pa kripë ishte ajo puna e aeroportit të Vlorës .
Sigurisht aeroporti është në 3D dhe vlonjatët t'a shikojnë me dylbi aeroportin se deri tani kanë varferim e krim, drogë e vrasje ,krim të organizuar, shkarkim drejtoresh të kadastes dhe pronat e tyre të bëra përshesh nga rilindasit. Pastaj mund të flasim për aeroportin. Ndonjë punë ,por tani për tani do meremi me banalitetin dhe sulmin ndaj presidentit.

Nuk e kaperdin dot shpjegimin dhe raportin i cili gjendet aty ku duhet për atë marifetin e fundit të ligjit për metrologjisë . Ky vet dhe të gjithë hajdutët dhe sharlatanet që ka mbledhur në qeveri e parlament duke ngritur vjedhjen dhe korrupsionin në sistem parlamentar. Tashmë,i godet fort në trurin e lodhur gongu i presidentit për korrupsionin legjislativ. Mjeranet që ka rreth e qark dhe kllounet që ka në parlament e dinë mirë po sa ky vetë ,se mandati i tretë nuk kërkohet për punë ,kërkohet për atë hapësirën imune që tha presidenti .
Siç përdor nacionalizmin e rremë si strehë për tradhëtinë ndaj Kosovës ashtu edhe mandati tretë si nacionalizmi i rremë duan t'a kthejnë në strehën e fundit të maskarenjve.

Modifikuar më Diel, 15 November 2020 15:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Politikë

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër! ➡️Pak për "pasojat e Tërmetit" dhe krekosjen prej mashtruesash të atyre që e kanë detyrë të...

Mjerimi me emrin RILINDJE

Politikë

Mjerimi me emrin RILINDJE

Nga Arjan Kllomollari:Mjerimi me emrin RILINDJE:Mjerim i ulur kembekryq ne sofren e pabuke te cdo shqiptari.Dhe si nje mik i paftuar, barkderr vazhdon vazhdon te gllaberoje cdo therrime te saj.Mjerim...

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Kronikë

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Tragjedi në një familje shqiptare që jeton në Greqi. Flakët e zjarrit që përfshinë banesën ku jetonte çifti shqiptar me tre fëmijë, i kanë marrë jetën djalit të madh të...