100 maskat e PS: cilës PS t’i besojmë?!

Tuesday, 17 November 2020 15:29

 

Nga Jonila Godole.

Partisë Socialiste, që miratoi pak javë më parë, rezolutën e antisemitizmit që sipas Ruçit, është përgjegjësi para qytetërimit për të gjitha kombet që aspirojnë demokracinë, pluralizmin” - apo Partisë Socialiste që këtej bën gjasme ligje për hapje dosjesh dhe andej ngre kartonët për mbyllje dhe censurë të veprimtarisë studimore të një institucioni publik për zbardhjen e krimeve të komunizmit?!

Partisë Socialiste, që një çmim ndërkombëtar për “Shtëpinë me gjethe” e përvetëson si kontributin e vet në fushën e përkujtimit të krimeve të komunizmit, ndërkohë që lë të rrënohen vendet e mirëfillta të vuajtjes dhe krimit si Spaçi, Tepelena, Qaf’ Bari ose i përdor si dekor për fjalimet propaganduese para trupës ndërkombëtare - apo Partisë Socialiste, që flet në Parlament përmes përfaqësuesve të saj më të lartë për balliste e legalistë “të lodhur” dhe për komunistë në anën e duhur të historisë?!
Partisë Socialiste, që jep viston për ndërtimin e çdo monumenti për cilindo shtet a shoqatë dhe hesht për nderimin e viktimave të diktaturës së ish-Partisë mëmë - apo Partisë Socialiste që e përdor kauzën e ish-të përndjekurve politikë, madje edhe ata vetë sa herë i lypsen, ndërkohe që lejon (apo promovon) enveristët të ndotin hapësirën publike me portrete të dishepullit të tyre, që mbrohen me ushtarë e policë, ndërsa marshojnë në tapetin e kuq?!
17 nëntor 2020: Enveristë, veteranë, politikanë, gardistë, bashkohuni!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Politikë

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër!

Nuk ka trëndafil që e zbukuron maskën e zezë që mbani në turinj z. Kryeministër! ➡️Pak për "pasojat e Tërmetit" dhe krekosjen prej mashtruesash të atyre që e kanë detyrë të...

Mjerimi me emrin RILINDJE

Politikë

Mjerimi me emrin RILINDJE

Nga Arjan Kllomollari:Mjerimi me emrin RILINDJE:Mjerim i ulur kembekryq ne sofren e pabuke te cdo shqiptari.Dhe si nje mik i paftuar, barkderr vazhdon vazhdon te gllaberoje cdo therrime te saj.Mjerim...

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Kronikë

Tragjedi në familjen shqiptare, flakët e zjarrit i marrin jetën 16-vjeçarit. Tezja shpëton nipin tjetër dhe mbesën. Prindërit ishin në...

Tragjedi në një familje shqiptare që jeton në Greqi. Flakët e zjarrit që përfshinë banesën ku jetonte çifti shqiptar me tre fëmijë, i kanë marrë jetën djalit të madh të...