Policia e Lleshajt si forca paramilitare vrasese

E mërkurë, 09 December 2020 12:18

Më 8 dhjetor vritet një djalë se ora dhjetë e mbrëmjes e gjeti disa metra larg shtëpisë. Nuk gjobitet, por vritet. Polici që e ka qëlluar me dy plumba, pohon se ishte shumë errësirë dhe se i ishte dukur se djali do ta qëllonte.M'u duk se- thotë polici që paguhet nga taksat tona dhe ndjek me vrap një të ri, që kthehej nga kafja me miqtë e tij.


Nuk e kemi me policinë e ndershme e cila ruan rendin ,është në krye të detyrës në shi ,në breshër dhe keqtrajtohet e nëpërkëmbet ,por me këtë pushtet kriminal dhe vartesite e tyre.

 

Ministri Sandër Lleshaj sot me ne fund theu heshtjen për ekzekutimin nga Policia të 25 vjeçarit Klodian Rasha, dje pas mesnate. Ai shkruan se vrasja e të riut ka prekur shumë njerëz, por shpreh besimin se organet përgjegjëse do bëjnë detyrën dhe do e zbardhin atë.


Injoranca dhe mediokriteti i Lleshajt tejkalon dhe kriminelët .
Nuk mori përsipër asnjë përgjegjësi për këtë ngjarje të kobshme.
Me këtë deklaratë Lleshaj u be vete dora e cila qëlloi mbi Klodianin.

Modifikuar më E mërkurë, 09 December 2020 16:14
Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...