Zoti Rama!Boko Haramin e ke emëruar tek Fondi Shqiptar i Zhvillimit !

Saturday, 12 December 2020 19:21

 

Edi Rama ka reaguar në lidhje me momentet e tensionit sot në Shkodër.Përmes një postimi në Twitter, teksa ka publikuar dhe video nga momenti, Rama e shigjeton këtë protestë si partiake, pasi iu drejtohet prindërve demokratë dhe opozitarë."Terroristët e Boko Haramit i përdorin fëmijët si kamikazë, nuk janë të parët në radhën e abuzuesve të minorenëve" është shprehur kreu i sektit mavi.

Kjo e kapërceu marrëzinë që ka mbërthyer këtë njeri dhe sektin e tij të rrezikshëm si në propagandë ashtu edhe në qeverisje ekzekutive.
Është një nga deklaratat me të turpshme që popullin e tij ,rininë ta krahasojë me një nga organizatat me kriminale sot të globit .
Vërtetë ti ,Rama ke marrë mësimet e shokut Ramiz kur shkoje edhe e takoje nën udhëzimet e Teuta Hoxhës ,por po i ngjan dhe në stil edhe në gjuhë.
Duhet të matesh mirë kur të flasësh në ditë dhjetori me rininë shqiptare, me Shkodrën, me Lezhën , me Tiranën . Ndoshta shpejt zgjohet dhe Labëria se Vlorën e kanë gënjyer në palcë, por ti me shumë se kushdo.

Pas propagandës së rilindjes së veseve i fute Vlorës dhe gjithë Shqipërisë helmin e drogës në deje.
Sa për Boko Haramin atë e ke emëruar tek Fondi Shqiptar i Zhvillimit ,madje ai është shumë i zellshëm edhe në mësimet e ISIS-it.
Bën mir këtë deklarata të turpshme ti tërheqësh se ti ke kohë që s'je kryeministri i ketij vendi por nervozizmi të kuptohet po të dridhet karrigia që nga Shkodra gjer në Vlorë.

 

Modifikuar më Diel, 13 December 2020 21:01
Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...