Berisha: Vendimi i parë i kësaj force konservatore, shpallja ‘non grata’ e Sorosit

Diel, 21 November 2021 17:59

 

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka njoftuar vendimin e parë pas Kuvendit të 11 dhjetorit, ku sipas tij kjo forcë konservatore, vendimin e parë që do mari është shpallja ‘non grata’ e Georg Soros-it.

Sipas Berishës, plani i Soros ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Berisha: Çfarë ndodhi, cili ishte plani i fundit i tij. Plani ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Edi Rama dhe padrino i tij Soros e kishin të qartë që unë nuk do të pranoja kurrë një aleancë me PS-së, pasi ishte një gjëmë e zezë për shqiptarët dhe këtë ua bëra të qartë gjatë fushatës. Atëherë menduan të më ndëshkonin pa asnjë fakt dhe dokument. Dhe në këtë mënyrë, me peng Bashën do të mund të mirrnin çdo vendim, kundër jush, demokratëve dhe Shqipërisë.

 

Çfarë kisha unë me Sorosin. Ai është një monstër, një armik i egër i demokracisë në Shqipëri. Ai është arkitekt i monizmit të shoqërisë civile në Shqipëri. Frymëzues në shumë aspekte i narko shtetit. Ai është rigjallërimi i projekteve të Millosheviçit për të ndarë Kosovën dhe së fundmi dhe Ballkanin Soros. Prandaj unë kam kërkuar që në vitin 2017 shpalljen e tij non grata dhe tani do ti them se kjo forcë konservatore në një nga vendimet e para është shpallja e tij non grata përgjithmonë

Modifikuar më E mërkurë, 24 November 2021 09:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...