Shkullaku: Dy janë shtyllat që SPAK nuk po i prek dot, krimi elektoral dhe korrupsioni i nivelit të lartë

E mërkurë, 26 June 2024 11:54
 
 
 
 

Analisti Armand Shkullaku i ftuar në SYRI TV, ka treguar dy shtyllat që SPAK nuk po i prek dot. Sipas Shkullakut, ato janë krimi elektoral dhe korrupsioni i nivelit të lartë.

“Janë dy shtylla që SPAK nuk po guxon ti prekë. Kur flas për kontroll politik të SPAK, nuk nënkuptoj se Rama e merr në telefon Altin Dumanin, por është një autocensurë, autokontroll që SPAK ka ndaj pushtetit absolut  që ka kryeministri. E kush është kjo që ata nuk prekin dot kurrë. Një është procedurat që kanë prodhuar abuzimin me miliona euro. Pra nuk shkohet tek procedura. Dhe e dyta është krimi zgjedhor. Të dyja këto SPAK nuk ka guxuar ti prekë. SPAK nuk ka asnjë shqetësim, nëse këta elementë kriminalë, nëse këta përdoren për të ndrushuar vullnetin e zgjedhjeve në Shqipëri, ky është krimi më i rëndë që i bëhet republikës.

 

Pra nëse bien zgjedhjet dhe SPAK i ka provat, ka bisedat telefonike se si janë përdorur këta elementë nga PS, atëherë dy janë elementët që kanë cënuar sigurinë e Shqipërisë. Zgjedhjet e para dhe e dyta, korrupsioni i nivelit të lartë, sepse ne e dimë se korrupsioni i nivelit të lartë për çfarë bëhet. Ku shkojnë lekët e 5D, në fushtatë, lekët e inceneratorëve, në fushatë. Pra si përdoren këto, sipas motos së Edi Ramës, vjedhim Shqipërinë, për të vjedhur vota dhe vjedhim vota për të vjedhur Shqipërinë. Është pikërisht kjo skemë për të cilën SPAK u krijua. Ky ishte qëllimim, krimi i organizuar dhe korrupsioni i nivelit të lartë. Nëse SPAK nuk merret me këto, por merret me familjarë, ke blerë e ke shitur kaq, është banalitet’, tha Armand Shkullaku

Login to post comments

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...