Shehu: Demagogjia e Rames per shendetesine nuk “retushon” dot realitetin: “O paguaj o vdis”!

Hënë, 01 July 2024 12:51

Nga Tritan Shehu:


Demagogjia e Rames per shendetesine nuk “retushon” dot realitetin:
“O paguaj o vdis”!
Ky eshte sistemi shendetesor, qe ku e katandisi Rilindja ne keto vite.
Sot me drejtuesit e QSUT, mjeke e specialiste te nderuar ata, ashtu si shumica e personelit tone shendetesor.
Ai bere vetem “lojra fjalesh”, kerkoi te kriminalizoje mjeket kur…
Keqberesi i madh, i sistemit tone shendetesor eshte kjo Qeveri, politikat e saj te mbrapeshta, qe e deformuan shendetesine ne nje “thes” per fitimet e tyre.
Ne nje sistem shume larg te qenit social, me te varferin e anti socialin ne Europe.
Tipike kjo per rregjimet.
E rregjimet duhet te permbysen.

Login to post comments

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...