Video/ Basha takon Idrizin, PDIU i bashkohet zyrtarisht opozitës

Diel, 16 September 2018 12:22

Pas deklaratave të veçanta nga krerët e PD-së deh PDIU-së mesa duket sot ishte dita që ata të takoheshin zyrtarisht dhe bashkimin ta shprehnin së bashku.

Kreu i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim 1 orësh me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi në ambientet e Rogner.

I pranishëm në këtë takim ka qenë i pranishëm edhe ish-Presidenti i Asamblesë Parlamentare te OSBE, Riccardo Migliori

Pas takimit Basha e Idrizi janë shprehur se kanë arritur një marrëveshje bashkëpunimi mes dy partive.

‘Dua të i uroj mirëseardhjen PDIU-së në frontin e opozitës së bashkuar. Opozita është në frontin më të gjerë, më e angazhuar dhe më e fortë.

Bisedimet me PDIU-në përfunduan me sukses, për të ju shërbyer qytetarëve. PD dhe opozita e bashkuar kanë sot një mision jetik për çdo familje shqiptare: ti japin fund bashkëqeverisjes me krimin, të largojmë aleancën e pushtetit me krimin’.

Në takim ishin të pranishëm dhe Albana Vokshi dhe Mesila Doda.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...