PDIU në opozitë / Basha: Të bashkuar i japim fund bashkëqeverisjes me krimin

Diel, 16 September 2018 12:55

Në prononcimin për mediat pas takimit me kryetarin e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet kryetari i Partisë Demokratike Basha tha se tashmë opozita është më e bashkuar dhe se misioni i saj është që ti jap fund bashkëqeverisjes me krimin.

“Opozita është me frontin më të gjerë, dhe më e angazhuar dhe më e fortë, pas konkludimit me sukses të bisedimeve me PDIU për të shërbyer interesin e qytetarëve në këtë moment kritik për Shqipërinë dhe shqiptarë.

PD dhe opozita e bashkuar kanë sot një mision jetik për çdo familje shqiptare, ti japin fund bashkëqeverisjes me krimin”, tha Basha.

Kreu i PD-së njoftoi gjithashtu se opozita do të ofrojë edhe vizonin e saj ndërsa i pyetur nëse afrimi i PDIU-së do të sjellë largimin nga koalicioni të PBDNJ-së, kreu i PD-së thekoi se “aleanca opozitare jo vetëm që nuk drejtohet kundër asnjë force por është platforma e duhur për të vijuar platformat që përfaqësojnë të gjitha partitë”.

Modifikuar më Diel, 16 September 2018 13:46
Login to post comments

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...