FRPD në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti në fshatin Pojan

Hënë, 02 December 2019 19:56

Forumi Rinor i Partisë Demokratike vijon nismën për t’i ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Së fundmi, kreu dhe anëtarë të FRPD-së kanë qenë në fshatrat Pojan dhe Pezë, shumë afër Tiranës, aty ku lëkundjet e tokës kanë lënë pas dëme jo të vogla.

Sipas Këlliçit, edhe sot, kur jemi gati një javë nga tërmeti shkatërrimtar, banorët janë në mëshirë të fatit pasi askush nuk u ka ofruar ndihmë.

Postimi i plotë i Belind Këlliçit

Në Pojan, në fshatin Pezë, vetëm 16 km larg Tiranës, aty ku tërmeti ka tronditur e shembur shtëpitë e dhjetëra familjeve, të cilat ende nuk kanë marrë asnjë kontakt dhe ndihmë nga askush. Kushdo që ka mundësi të ndihmojë, duhet të vijë ta shohë vetë me sy gjendjen në të cilën jetojnë aktualisht këto familje, me fëmijë të vegjël e invalidë. Askush nga Bashkia Tiranë apo instanca të tjera shtetërore nuk është kujtuar për këta banorë që jetojnë e votojnë në kryeqytet! Apeli jonë sot shkon për cilindo nga ju! Edhe një batanije ose një pako ushqime, do të thotë shumë për këta banorë. Mirënjohje pafund Aleancës për Teatrin për veshjet e mundësuara për fëmijët e vegjël si dhe të rinjve të FRPD për pakot me ushqime.

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Cialis Fa Male Al Cuore buying cialis online safely Acquistare Viagra In Sicurezza buy cialis online canada pharmacy Kamagra Cialis Viagra

    Tuesday, 31 Mars 2020 05:20 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!