Lirimi i Endrit Dokles/ Salianji: Rendi dhe siguria publike sot të degraduar

Tuesday, 14 Janar 2020 16:24

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka reaguar pas lirimit të Endrit Dokles. Në një postim në “Facebook”, Salianji shkruan se në 7 vjet të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup të strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe të burgosur por ka dhjetëra të dënuar me burgim të përjetshëm që lirohen nga qelitë.

Sipas tij, rendi dhe siguria publike sot është e degraduar dhe qytetarët janë në ankth për sigurinë e tyre.

“Lirohet dhe Indrit Dokle, në vitin 7 të qeverisjes rilindase nuk ka asnjë grup te strukturuar kriminal të ndëshkuar dhe burgosur, nuk ka asnjë te ndëshkuar për korrupsion, por ka dhjetëra të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje, pengmarrje, prostitucion, tortura që lirohen nga qelitë!

Rendi dhe siguria publike sot është e degraduar dhe qytetarët janë në ankth permanent për sigurinë e jetës dhe pronës! Kur kriminelët promovohen dhe ndëshkohen të pamundurit krimi merr krahë, ditët e para të vitit kanë qenë të mbushura me vrasje, djegie makinash, gjobvënie, kërcënime!

Duhet shkulur me themel ky model qeverisje!”, shkruan Salianji.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trajleri del nga rruga në Librazhd, shpëton shoferi

Aktualitet

Trajleri del nga rruga në Librazhd, shpëton shoferi

Një aksident është rregjistruar në orën 19.30 në aksin Librazhd-Prrenjas. Gazetari Fatmir Popja raporton për BalkanWeb se aksidenti ka ndodhur  në vendin e quajtur “Kthesat e Dragostunjës”. Automjeti i tonazhit...

 Nëna akuzohet për dhunë, Gjykata e Sarandës urdhër mbrojtje për dy fëmijët

Aktualitet

 Nëna akuzohet për dhunë, Gjykata e Sarandës urdhër mbrojtje për dy fëmijët

Gjykata e Sarandës, caktoi urdhër mbrojtjeje për dy fëmijët e Elizabeta Mitës, të akuzuar për keqtrajtimin e vajzës 13 vjeçare dhe largimin nga banesa të bashkëjetuesit denoncues të fenomenit, Arjan...

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë

Teknologji

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë ​​këtë vit e zbuluar nga agjensia hapësinore e Indisë. India po planifikon të dërgojë në hapësirë ​​një robot “femër” humanoid. Humanoid në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!