Goci:Protesta është politike.Materiale të Teatrit po çohen për t’u djegur në inceneratorë, prokurorët të reagojnë shpejtë

E Enjte, 21 May 2020 11:29

Pedagogu Ervin Goci tha se protesta për Teatrin Kombëtar është protestë politike dhe çështja është politike. Duke folur në protestën para SPAK, Goci tha se denoncimet për Teatrin ishin bërë para shembjes dhe mosreagimi i SPAK solli ato vendime.

“Kemi qenë në godinë kur jemi sulmuar. Shteti përdori dhunë, përdori forcë. Jemi njerëz që jetojmë si azilantë. Protesta është politike, vijmë në statusin e qytetarëve shqiptare. këto denoincime i kishim bërë më para. Këto reagime kanë ardhur pasi SPAK nuk ka reaguar në kohë. Tani e ka detyrën dysfish. Ne do sjellim kallëzime të tjera. Çështja është politike. Komuniteti ndërkombëtar duhet të kuptojë që çështja është thellësisht politike dhe qytetarëve shqiptarë e kanë të qartë dhe nuk e kanë ndërmend të tërhiqen. Ne e kemi vënë sloganin tonë duam drejtësi për liri”, deklaroi Goci.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!