Presidenti Meta takim 90 minuta me ambasadorët e BE

E Enjte, 21 May 2020 12:39

TIRANË
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në Presidencë ambasadorët e vendeve të BE-së. Takimi ka nisur në orën 11:00, pasi Meta ka mbyllur takimin me drejtuesit e opozitës dhe ka përfunduar rreth orës 12:30

Në takim ku ka qenë edhe ambasodori i BE-së Luigi Soreca është diskutuar për situatën politike, ndërkohë që pritet që në orët në vijim të ketë edhe detaje nga këto biseda
Më herët ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka pasur një takim me këshilltarët e Presidentit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

Globi

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

  Afro-amerikani George Floyd, vdekja e të cilit në duart e Policisë shkaktoi një valë protestash në të gjithë SHBA, ka qënë i infektuar me koronavirus disa javë para vdekjes së...

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!