Përkujtimi i revoltës së Spaçit, Nishani: Sakrificat mbeten përherë të nevojshme, ato nuk shkojnë kurrë kot

E Enjte, 21 May 2020 13:18

Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Bujar Nishani ka përkujtuar revoltën në Burgun e Spaçit.

Në një shenim në faqen e tij në facebook ai shkruan se “Koha vërtetoi se nuk ekziston forcë, dhunë, bandë pushteti, diktaturë, që të asgjesojë lirinë, të drejtën, të ardhmen e një populli, e një kombi”.

 

Ja postimi i plotë:

Sot nderojmë rezistencën, revoltën, kryengritjen nga të burgosurit politikë në Burgun e Spaçit.

Koha vërtetoi se nuk ekziston forcë, dhunë, bandë pushteti, diktaturë, që të asgjesojë lirinë, të drejtën, të ardhmen e një populli, e një kombi.

Drejtësia nuk mund të ekzistojë kur ligji nuk vepron !

Liria mund të dhunohet sa herë që barbaria rilind !

E shkuara nuk zhbëhet përsa kohë populli vijon të ekzistojë !

Sakrificat mbeten përherë të nevojshme, por ato nuk shkojnë kurrë kot !

Nderim për heronjtë !

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!