Knuti filloi punë te Ruci , pritet Vlahutin tek Spiropali.

Premte, 22 May 2020 21:13

Sot ishte lajm neper te gjitha mediat qe Knut Fleckenstein , ish Reporteri i Komisionit Europian per Shqiperine filloi pune keshilltar i Kryetarit te Kuvendit. Kurre dhe asnjehere diplomacia Europiane nuk ka pesuar renie te tille niveli dhe pavaresisht rasteve te njeanshme qe kemi pare persa i perket qendrimeve te ndonje burokrati nuk ka guxuar njeri te arrije deri ketu.
Zoti Knut u duk ne qendrimin e tij te njeanshem gjate visites se fundit ne Shqiperi ne pozicionin qe pati si reporter per Shqiperine.Qendrimi dhe deklarata e tij kapercenin pozicionin qe kishte . Z.Knut i nxorren edhe cv dhe u kuptua mire se te qenurit pa diplome te ndihmon te gjesh pune ne disa fondacione por sot perdja ra dhe lexuam mire per te gjithe Knutet ne Europe .
Tashme eshte detyre e shtetit shqiptar te hetoje dhe te investigoje me seriozitet rastet e tilla . Se pari njehere, kjo ceshtje eshte kembane per vete BE qe ta kete me te forte filtrin e njerezve qe shkojne aty.Shteti shqiptar , inatitucionet e tij ku nje rol te rendesishem mund te luaje Kontrolli i Larte i Shtetit , duhet menjehere te investigoje rastet e tilla ku fatet e nje kombi shkembehen me nje vend pune.
Tani presim qe Romana Vlahutin te filloje pune si keshilltare tek Spiropali.

Modifikuar më Premte, 22 May 2020 21:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!