Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Saturday, 30 May 2020 12:39

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.
Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka bërë thirrje ndërgjegjes së kryepolicit për shkarjen e madhe të Veliut deri tek nëna e të miturit, që e rëndoi dhe e thelloi dhunën policore mbi një fëmijë që shkeli karantinën.
Zenelaj i shkruan Veliut:
"Ardi Veliu, a e dinin policët e tu që ishte fëmijë nga një familje me probleme me ligjin, kur e dhunuan 15 vjeçarin?!
Ardi Veliu, nuk gjykohen fëmijët për gabimet e prindërve!
Ardi, djalin nuk e dhunoi një polic:ishin disa policë...
Ardi, nuk je në vitin 1945, kur nxjerr foto dhe video, ku mamaja e djalit na paska një dajo me Ballin!
Do të kisha krijuar respekt për ju nëse thjesht do të kërkonit ndjesë publike...
Vetëm kaq: të kërkonit ndjesë publike për atë dhunë, të cilën për fatin e keq e pa edhe djali im që ka pak a shumë atë moshë, i cili e ka bërë edhe ai në ato ditë të "luftës" madhështore ndonjë xhiro me biçikletë rreth pallatit, mbase edhe duke e shkelur një 15-minutësh orarin e karantinës, që vendosi Xhandarmëria .
Do të kërkoje edhe te profili im për ndonjë video që ta postoje, nëse do t’i ndodhte kjo djalit tim?!
Po te profili i ndonjë mësuesi filloreje apo një punëtori të thjeshtë, ku do ta gjenit videon?!
Të mjaftonte një ndjesë publike Ardi, vetëm kaq! Nuk është turp të kërkosh ndjesë."

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!