Edmond Panariti:Çfarë mendon “task-forca anticovid “, për bllokimin e Shqipërisë nga BE?

Hënë, 29 June 2020 11:35

Edmond Panariti: Duhet projekt politik dhe ekonomik për të ndaluar ndalur zbrazjen asgjësuese të vendit
Ish-ministri dhe ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, ka reaguar lidhur me moshapjen e kufijve të BE-së për Shqipërinë për shkak të numrit të lartë të të infektuarve me koronavirus në vendin tonë.

Në një postim në Facebook, Panariti ngre pyetjen se “çfarë mendon “Task-forca anticovid “, për bllokimin e Shqipërisë nga BE“.

Reagimi i plotë i Edmond Panaritit në Facebook:

Çfarë mendon “Task-forca anticovid “, për bllokimin e Shqipërisë nga BE?

Njerëzit pyesin dhe duan të dinë arsyet e karantinës Evropiane ndaj shqiptarëve.

Apo ajo nuk mendon, nuk interpreton, por vetëm raporton!

Apo “no comment” se do të harrohet edhe kjo dramë, për punë ditësh!

Sepse shifrat e infeksionit në letër i kishin në rregull, si raste të reja për 100 mijë banorë dhe ato teknikisht nuk e justifikojnë bllokimin!

Për shifra të ngjashme BE veproi ndryshe me Serbinë dhe Malin e Zi.

Përse atëherë?

Logjikisht, i bie që ajo që ajo që deklaron dhe raporton ti nuk besohet nga autoritetet e Brukselit. Sepse nuk pasqyron realitetin.

Sepse përndryshe do të na duhej të mendojmë se është bllokim politik!
Që nuk mund të ndodhë të paktën për rastin e pandemisë!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!