Tritan Shehu: Vizita e Rames ne Kosove, demagogji e paternalizem demtues

Tuesday, 30 June 2020 18:49

Nga Tritan Shehu

Vizita e Rames ne Kosove, demagogji e paternalizem demtues.
Ecuria e “padise” pritet me shqetesim, por jo me dramatizim.
Nuk i duhen dhene ngjyra “konspiracioni nderkombetar” e as “flete rrufeje” provokative.
Lufta e UCK, Kosoves, ishte lufta per vlera e ShBA, BE e Perendimit, pra askush nuk mund t’i ndaje keto nga ne e as midis tyre.
Modeli “Haradinaj” i qendrimit ndaj akuzave e lartesoi ate, Kosoven e luften e saj.
Kosova ka Qeveri, Parlament etj e duhet te vazhdoje agjenden politike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!