‘O bibë debile’/ Gazetari-Ramës: A të kujtohet sa e urreje UÇK-në në vitin ‘98...?

Tuesday, 30 June 2020 20:22

Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga politika kosovare se është investuar në ndarjen e Kosovës, që është kthyer në të vetmin politikan shqiptar që është konfliktuar me shumicën e politikanëve atje, doli sot në Prishtinë dhe foli me patos.

Por gazetari Andi Bushati e ka quajtur një patriotizëm banal dhe i ka kujtuar diçka kryeministrit.

“Duke dëgjuar sot patriotizmin banal të Edi Ramës dhe ditirambet që i thuri UÇK, m’u kujtuan ofendimet si bibë, debile dhe e çmendur që lëshonte në sytë e ne, ca gazetarëve, në vitin 1998, ndaj një këngëtareje të njohur, që thirri në një koncert në Tiranë: “Rroftë UÇK”,” shkruan Bushati.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!