Berisha në Tempora: Xhahilët e shndërruan QSUT-të në një bombë biologjike të Covid-it

Tuesday, 30 June 2020 21:50

Në një lidhje Skype me “Tempora” nga Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha tha se QSUT u shndërrua në një vatër infektoi Covid-19.

BerishaMjeku Pushi u nda nga ne në një moshë të re, por u nda si një martir i vërtetë i misionit fisnik të mjekut. Infeksionin ai e mori në QSUT në të cilët xhahilët që drejtojnë sot e shndërruan në një bombë biologjike për gjithë personalin dhe për Shqipërinë. 

Xhahil quhet ai që trajtoi Covid-19 ditë e natë edhe pse nuk dinte asgjë dhe ndrikullën shëndetësisë që përzien urgjencën e QSUT-së dhe atë të Infektivit. Unë e kam cilësuar këtë veprim si të tmerrshëm të cilin unë e kam denjuar si një krim të shëmtuar. 

Ajo qendër kërkonte vëmendjen më të madhe. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!