Berisha:Seriali e vjedhjeve me tendera te shendetesise te ndrikull Manesterliut nuk ka te ndalur!

Saturday, 01 August 2020 19:37

Nga Sali Berisha

Seriali e vjedhjeve me tendera te shendetesise te ndrikull Manesterliut nuk ka te ndalur!

Kesaj rradhe vjedhjet e medha besohet se jane realizuar nepermjet blerjeve te 200 monitoreve, 50 respiratoreve, 20 aparate ekografie, nje aparati te rezonances manjetike dhe dy skanerave.

Per te fituar, Kompania qe lumturon Ndrikul Hajnine dhe vetkuptohet Edvin Hajdutin, cakohen referenca dhe kushte qe vetem kjo e fundit i ploteson.

Gazetari investigativ ka bere nje hetim te thelluar lidhur me mekanizmat e vjedhjes se paskrupullt me tendera nga Ndrikull Hajnia. Ndaj ju sygjeroj sipas deshires te lexoni ketu me posht hetimin e hollesishem te tij. sb

Tenderi i Manastirliut për Skanera dhe Rezonancë, dyshime për fitues të paracaktuar

https://www/politike/358456/tenderi-i-manastirliut-per-skanera-dhe-rezonance-dyshime-per-fitues-te-paracaktuar/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...