Biberaj:Sulmi ndaj TV Ora dhe Ora News nga shteti-bandit në grahmat e fundit, goditje ndaj fjalës së lirë

Hënë, 03 August 2020 17:42

Në një intervistë për Ora News, ish-deputeti i PD-së Aleksandër Biberaj tha se sulmi ndaj televizionin Ora News është natyra e një pushteti që është në grahmat e fundit.

Për Biberajn, mazhoranca duket se e ka humbur toruan dhe po sulmon median e lirë.

Aleksandër Biberaj: Më bëri përshtypje prania e forcave speciale në hyrje të televizionit tuaj, por kjo është natyra e një shteti kriminel dhe bandit që ishte në grahmat e fundit. Patjetër që qytetarët duhet të ngrihen për të mbrojtur demokracinë. Po ecim në rrugë komplet negative. Mesa duket, mazhoranca që qëndron në pushtet me votat e vjedhura të vitit 2017, e ka humbur gjakftohtësinë dhe ka humbur çdo ligje me realitetin. Tani mesa duket kanë nisur edhe sulmin ndaj medias së lirë. Fundi i pushteti agravon pushtetin e tyre.

Biberaj tha se kjo të kujton juntat ushtarake dhe regjimet kriminale. Ai shtoi se duhet të reagojë politika dhe ndërkombëtarët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...