Qytetarja:RTV Ora televizioni i së drejtës.Ta paguajë vetë Rama haraçin

Tuesday, 04 August 2020 08:49

 

Një qytetare ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj”, ku është shprehur e revoltuar duke shprehur se RTV Ora është një televizion i së drejtës dhe i ndershmërisë. Sipas saj, ashtu si Becchettin, do ta paguajë vetë haraçin kryeministri Edi Rama.

”Mos lëvizni se jeni një televizion i së drejtës, i ndershmërisë dhe i zgjidhjeve së halleve që ju bëni në mëngjes. Atë që duhet ta bëjë qeveria, por ama nuk bën asgjë. Ju keni një meritë të paparë. Ashtu si Becchettin, ta paguajë vetë Rama haraçin. Le t’i zbrazë ai vetë xhepat se ka frikë. Po të gjithë bëjnë gabime, prandaj duhet të pranojë të shahet kur gabon dhe të lëvdohet kur bën mirë. Nëse ka bërë gabim Ndroqi, drejtësia ta gjykojë, por nuk mund të vijë policia në televizion. Kryeministri ka vënë deputetë kriminelë në parlament, si i erdhi keq për këta televizione. Nuk e di ku jetojmë”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...