Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Saturday, 08 August 2020 19:25

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!
Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen mberthecka” krejt absurde, qe nuk hasen ne asnje nga vendet e BE, ShBA etj, ndoshta te Kim Jong-un.
Eshte realisht per te qeshur e per te qare:
—Ne testimet serologjike laboratoret lejohen te testojne vetem per antitrupat IgG e jo dhe ato IgM e IgA, qe sic duket i kap Neni 55! Nje absurditet i pa degjuar ky, qe vecse demton kerkimin, kliniken, nivelin shkencor e qytetaret.
—Per testimet serologjike e me tampon (molekulare) kerkojne certifikim CE e FDA, te dyja!!
CE eshte certifikimi europian, vetem me te cilen punohet ne vendet e BE. FDA eshte ai amerikan. Pse u dashkan te dyja kur njeri eshte krejt i mjaftueshem!?
Pa dyshim diku “fshihet lepuri” mbas ketyre pengesave absurde, ne nje kohe qe kerkohet liberalizim.
Dhe ne fund nje pyetje te riperseritur, por pa pergjigje: laboratoret shteterore, ai i IShP dhe i QSUT cfare certifikimi kane e me cfare kitesh kane punuar?!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...