Rama në Athinë.Emigrantët:Ishim 4 ditë në kufi dhe nuk na takove

E mërkurë, 16 September 2020 17:23

 

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot emigrantët shqiptarë në Athinë. Kreu i qeverisë ka diskutuar për problemet e tyre dhe ndihmën që mund të jap qeveria. Në videon e publikuar nga qeveria shfaqet vetëm kryeministri Edi Rama që flet para emigrantëve. Ndërkohë të pranishëm në takim e kanë shprehur hapur pakënaqësinë me qeverinë në rrjetet sociale.
Një prej emigrantëve në takim shkruan poshtë videos së kreut të qeverisë në Facebook duke i kujtuar vuajtjet e tyre gjatë bllokimit në muajin gusht në kufi.
“Na kishe duke prit në kufi katër dite dhe nuk na takove!”,- shprehet një prej emigrantëve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...