Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Saturday, 26 September 2020 10:34

 

Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e Durrësit si një pronë private, çfarë ka sjellë humbjen e besimit te rinia dhe emigrimin si të vetmen alternativë.

Ajo thekson se më 25 prill, rinia e Durrësit dhe Shqipërisë do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë.

POSTIMI I PLOTË
Në 25 prill DURRËSI me rininë do të votojë ndryshimin💪🔥

Rilindja e ka kthyer Durrësin në një vend ku papunësia dhe pamundësitë ekonomike janë shumë të mëdha.
Qeverisja e rilindjes e trajton qytetin si një pronë private, çfarë ka sjellë humbjen e besimit te rinia dhe emigrimin si të vetmen alternativë.

Të gjithë bashkë duhet të largojmë të keqen që ka vrarë shpresën, dhe të çlirojmë vendin nga monopoli i një grushti njerëzish që përfitojnë ndërsa të tjerët vuajnë.

Më 25 Prill, rinia e Durrësit dhe Shqipërisë do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë , me dinjitetin që i takon në shtëpinë e tyre!

LSI ka marrë angazhim që kjo situatë padrejtësie të marrë fund dhe LSI E MBAN FJALËN!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

Politikë

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

  Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin e vjedhjes së tokës së një gjimnazi nga botuesi dhe...

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

Politikë

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

  Këngëtari i mirënjohur shkodran Bashkim Alibali feston sot ditëlindjen dhe një urim i veçantë i është bërë nga zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama. E duke qenë në Shkodër, ai ka zgjedhur...

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

Politikë

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

  Lëvizja Socialiste për Integrim, Durrës, i bën thirrje SPAK-ut dhe Prokurorisë Durrës, të vënë përpara drejtësisë abuzimin në dëm të banorëve të lagjes 4 në Durrës. Në një postim në Facebook...