Nora Malaj ironizon Ramën: Kur gazetarët të hedhin në knock down

Premte, 16 October 2020 13:35

 

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka komentuar sjelljen e kryeministrit Edi Rama mbrëmë në emisionin ”Opinion”, ku thotë se gazetarët e hodhën në knock down. ”Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që ulërasin. Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët, intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin, jo vetëm në Shqipëri, po kudo në botë! Dhe të mendosh që ky mavri-mavi drejton edhe OSBE”,- shkruan Malaj në facebook.

Postimi i plotë

E filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese, denigruese dhe çmendarake të gjithë ballafaqimin me gazetarët.
Intimidoj, fyeu e shau, cilin do që i erdhi ndërmend. Nuk kurse zotin Rakipllari që me qytetari u mundua të krijonte dialogë, po çmendaraku nuk hante llogjikë, nuk kurseu zonjushën gazetare që me stil dhe shumë mençuri e tepër e përmbajtur, ”gëlltiti” gjuhën seksiste dhe agrrogante të çmendarakut dhe përballoj me kurajo e qetësi llogoren e tij pa argument.

Nuk mundi ta përballoj dot dhe nga gjuha e trupit e tradhtoj në përballjen me Z. Shullaku. Dhe as miqësia me zotin Vangjeli nuk e ndihmojë! Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që ulërasin. Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët, intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin, jo vetëm në Shqipëri, po kudo në botë! Dhe të mendosh që ky mavri-mavi drejton edhe OSBE.

Pu pu pu cfarë po kohe po kalojmë. Dikur kishim burra shteti, sot kemi burra me metra të gjatë që gjatësinë e shesin për vlerë dhe garanci “që nuk janë hajdutë”? . I vetmi argument dhe lajtmotiv i bisedës se ”Unë nuk jam hajdut se jam dy metra i gjatë”. Lumi që mori Vunonë po merr edhe vendin tonë me ketë njeri jashtë çdo standari social dhe humanë. Teksa e shihja skenën m’u kujtuan vargjet e të madhit Dritëro. ”Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik, të ha munë”. E unë ne fakt e kam shok fëmijërie.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

Politikë

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

  Kryetarja e forumit rinor të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi duke marrë shkas nga takimi i sotëm i kryetares Monika Kryemadhi me të rinjtë e LRI-së në Elbasan, shprehet...

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

Politikë

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

  Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar një video, duke u shprehur se këto janë pamje nga vendi i krimit, ku u shemb...

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

Kronikë

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

  Ditën e sotme mediat njoftuan për humbjen e jetës së mësues, Irena Bajlozi, në Përrenjas. Por sikur të mos mjaftonte kjo humbje, familja Bajlozi është goditur nga një tjetër tragjedi...