Basha:Detyra ime sot, të gris propagandën qeveritare!

Saturday, 17 October 2020 13:05

 

Në komunikimin e përditshëm me gazetarët, kryedemokrati Lulzim Basha u pyet nëse do të vijojë edhe javën e ardhshme me konferenca apo do të ketë një skenar të dytë.

Lidhir me këtë, Basha theksoi se “Ditën që opozita të ketë më shumë se fjalën, nuk është më opozitë, por qeveri. Këtë që ka propozuar si plan, nesër do ta bëjë realitet.

Sot detyra ime është të grisë propagandën qeveritare dhe t’iu tregojë shqiptarëve se ka një rrugëdalje, dhe të ushtrojë presionin për të hedhur poshtë gënjeshtrat e qeverisë”.

Pyetje: A do të kemi gati drejtuesit e qarqeve të PD, kur do të dalin emrat e tyre?
Basha: Puna në terren nuk ka ndaluar për asnjë sekondë të vetme dhe cdo hap që do të hidhet do të jetë publik dhe transparent. Në cdo bashki e qark të Shqipërisë sot PD dhe drejtuesit e saj janë në një ritëm 100%. Pra, janë në një angazhim maksimal dhe ky është një realitet që ka nisur prej qershorit. E sigurisht që do të vazhdojë me të gjithë hapat, duke përfshirë dhe drejtuesit e qarqeve, me të gjitha strukturat që do të angazhohen maksimalisht.

Modifikuar më Saturday, 17 October 2020 18:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

Politikë

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

  Kryetarja e forumit rinor të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi duke marrë shkas nga takimi i sotëm i kryetares Monika Kryemadhi me të rinjtë e LRI-së në Elbasan, shprehet...

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

Politikë

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

  Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar një video, duke u shprehur se këto janë pamje nga vendi i krimit, ku u shemb...

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

Kronikë

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

  Ditën e sotme mediat njoftuan për humbjen e jetës së mësues, Irena Bajlozi, në Përrenjas. Por sikur të mos mjaftonte kjo humbje, familja Bajlozi është goditur nga një tjetër tragjedi...