Meta, sfidë Ramës: Zgjidh televizionin që dëshiron për debat

Saturday, 17 October 2020 19:39

 

Presidenti i Republikës kritikon shpesh qeverinë për mos zbatimin e kushtetutës, shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit dhe kërcënimin që qeveria po u bën zgjedhjeve të ardhshme dhe negociatave me BE.

Ndërkohë kryeministri thotë se këto qëndrime të kreut të shtetit janë, sipas tij, fushatë elektorale.

Për të sqaruar qytetarët dhe kryeministrin, Presidenti Ilir Meta ka ftuar disa herë në debat publik kreun e qeverisë. Një debat pa kushte nga ana e kreut të shtetit duke i sugjeruar Edi Ramës që të zgjedhë median që dëshiron dhe kohën kur ai e mendon përballjen.

Karikatura më poshtë pasqyron sfidën televizive që kreu i shtetit i ka bërë kryeministrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

Politikë

Takimi në Elbasan, Kërpaçi: LSI, çdo ditë pranë të rinjve për t’i dhënë zë problemeve të tyre

  Kryetarja e forumit rinor të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi duke marrë shkas nga takimi i sotëm i kryetares Monika Kryemadhi me të rinjtë e LRI-së në Elbasan, shprehet...

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

Politikë

Tabaku publikon videon: Shkatërrimi i shkollës “Sami Frashëri” një vend krimi, e gjitha u bë pa projekt

  Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku, me anë të një postimi në “Facebook” ka publikuar një video, duke u shprehur se këto janë pamje nga vendi i krimit, ku u shemb...

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

Kronikë

Mësuesja humbi jetën nga Covid, vdes edhe vëllai. Në 2013 i vranë djalin

  Ditën e sotme mediat njoftuan për humbjen e jetës së mësues, Irena Bajlozi, në Përrenjas. Por sikur të mos mjaftonte kjo humbje, familja Bajlozi është goditur nga një tjetër tragjedi...