Berisha/Nekrologjia politike e Edvin Hajdutit!

Diel, 18 October 2020 13:38

Mos humbisni!
Nekrologjia politike e Edvin Hajdutit!

Status nga Agim Xhafka:

Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit:
*** ***. ***. ***. ***. ***
Majko:-Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.
Braçe:-Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.
Shalsi:-Nuk vodhi me lezet siç premtuam.
Spiropali:-Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.
Ulsiu:-Për pak morëm me qafë dhe Metën.
Ulqini:-Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.
Ruçi:-Më vuri kryetar parlamenti pa mē pyetur. Arrogant dhe i trashë.
Xhaçka:-Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki,fiki më thosh.
Xhafaj:-Aq drogë sa kishte Surreli nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.
Tualeti:-Më detyroi 8 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.
Tigri:-Mos rindërto deri tërmetin tjetër,më bërtiste.
Gjiknuri:-Burrë legen,vetë na thosh vidhni vota,pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.
Fino:-M’u fry barku nga mashtrimet e tij.
Veliaj:-Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.
Lleshi:-Hidhu gaz helmues fëmijëve,më urdhëronte.
Balluku:-Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.
Lame:-Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.
Top-Channel:-Theu qafën kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.
Klan:-Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.
Lorenci:-Një bq më pak.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...