Tritan Shehu/Virusi Covid, domosdoshmeri per luften tone politike ndaj “Virusit rilindas”; ata jane ne “bashkejetese”!

Diel, 22 November 2020 09:01

Virusi Covid, domosdoshmeri per luften tone politike ndaj “Virusit rilindas”; ata jane ne “bashkejetese”!
Dje, gjate takimeve ne Tepelene e Gjirokaster me drejtues te PD se Qarkut.
Sic po ndodh edhe ne kete Qark virusi Covid vecse behet me vrastar nga keqmenaxhimi i epidemise, papergjegjshmeria e kesaj Qeverie, qellimi i saj per te perdorur cdo gje vecse per propagande e ne funksion te interesave te saj, pa u ndalur edhe perballe aventurave.
Prandaj clirimi nga “Virusi qeveritar” do te thote shpetim edhe nga i pari!
Dhe tashme kur dita e ketij “clirimi” 25 prilli eshte afer, nuk duhet humbur asnje cast e mundesi, gje qe imponon zgjerimin e forcimin e punes sone, prezencen tone kudo e kurdo.
Ne duhet te qendrojme sa me afer njerrezve ne keto situata tejet te veshtira shendetesore, sociale, ekonomike, psikologjike, etj te tyre, te braktisur nga shteti, per tja zbutur sado pak vuajtjet me mbeshtetjen e solidaritetin tone.
Ne keto kushte te vecanta eshte e domosdoshme qe duke respektuar rregullat epidemiologjike, te forcojme aktivitetin tone politik duke perdorur format e menyrat me efikase per kete, qe jane shume te gjera.
Domosdoshmeria e forcimit te punes kapilare, shkuarjes e percjelljes te se vertetes e mesazheve tona deri te qendra, familja, individi me i larget, duke verifikuar e konsoliduar strukturat tona ne terren, del paresore.
Kjo kerkon shfrytezimin e te gjitha mundesive te komunikimit e dialogimit me njerrezit, qe nga takimet individuale e te vogla e deri te mjetet mediatike e vecanerisht ato te komunikimit social e individual.
Qarku i Gjirokastres me banoret fisnike te tij, qe me shume se kushdo tjeter po vuajne pasojat tragjike te te dy ketyre Viruseve ne “aleance” me njeri tjetrin, eshte i vendosur tashme te realizoje ndryshimin e domosdoshem!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Politikë

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Për gazetaren Klodiana lala, OFL nuk e ka përmbushur misionin e saj, atë për të cilën u trumbetua nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, goditja e...

Dy kamberë në një derë

Politikë

Dy kamberë në një derë

  Nga Gert Shella - 03/12/2020 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar dënoi këtë javë me 6 muaj burg gjyqtarin Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit...

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Politikë

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Zyrat e OSHEE në Durrës📍në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer.Qytetarët në rradhë dhe të indinjuar pasi nuk marrin shërbimin e duhur.Durrësi ka faturat më të larta të...