Qeveria urdhëron heqjen e enërgjisë elektrike në aktivitetin katolik ku merr pjesë Presidenti dhe ambasadorë

Diel, 22 November 2020 09:14

 

Këtë të dielë Presidenti i Republikës viziton Kishën e Spiten-Prullit në Lezhë, kishë e cila është sipas dokumentave të Vatikanit, zbuluar nga studiuesi Aleksandër Meksi, është e vitit 1402.

Kjo kishë u rindërtua para dy vitëve nga komuniteti katolik vendas dhe ku, ngjitur, u ngrit dhe Kryqi më i madh në Shqipëri, 15 metra i lartë.

 

Sot është planfikuar që të vizitojë këtë Kishë si dhe monument culture, Presidenti Republikës, Ilir Meta si dhe disa ambasadorë. Organizimi i aktivitetit katolik u mor vesh nga Rilindja dhe që dje u përhap në Lezhë se do t’ju heqin dritat te fshati dhe te Kisha.

Dhe e bënë fakt, OSHEE hoqi dritat gjithë natën këtë të shtunë si dhe sot që do organizohet aktiviteti katolik. Ndërkohë moti është plot diell.

Të pyetur në OSHEE e zonës, thonë nën zë se “është nga lart “difekti””, pra duke aluduar se duhet urdhër i dytë që t’i lëshojë dritat. Pra Qeveria ka urdhëruar heqjen e energjisë elektrike për inat të banorëve që presin Presidentin, një hakmarrje e pisët dhe antikatolike.

Një banor i Spitenit u shpreh sot se “Rilindjes do t’ja ndezim trefazorin mu në sy më 25 prill”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Politikë

OFL dhe Saimir Tahiri ‘fut’ në sherr Lalën dhe Lleshajn/ Gazetarja: Të të vijë turp! Duhet të skuqesh para shqiptarëve për këtë që thua – Ministri: Më ke zënë ngushtë se…

Për gazetaren Klodiana lala, OFL nuk e ka përmbushur misionin e saj, atë për të cilën u trumbetua nga kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, goditja e...

Dy kamberë në një derë

Politikë

Dy kamberë në një derë

  Nga Gert Shella - 03/12/2020 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar dënoi këtë javë me 6 muaj burg gjyqtarin Luan Daci, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit...

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Politikë

LSI Durrës denoncon/Zyrat e OSHEE në Durrës në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer

Zyrat e OSHEE në Durrës📍në mungesë të pajisjeve bazike si letra dhe printer.Qytetarët në rradhë dhe të indinjuar pasi nuk marrin shërbimin e duhur.Durrësi ka faturat më të larta të...