Biznesmeni italian Beketi i shkruan qeverisë italiane: Më mbroni nga Edi Rama

E Enjte, 14 Janar 2021 11:34

 

Mediat italiane kanë shkruar një shkrim të gjatë për historinë e Agon Channel në Shqipëri, për pronarine sai Françesko Beketi dhe sulmin e bërë nga Edi Rama. Media italiane IlPost shkruan se Beketi jeton në Londër prej gjashtë vitesh dhe më 29 Dhjetor i ka dërguar një kërkesë për “mbrojtje diplomatike ndaj Republikës së Shqipërisë” Kryeministrit Giuseppe Conte dhe Ministrit të Punëve të Jashtme Luigi Di Maio.

Pasi i ka shkruar Contes dhe Di Maio, Beketi i është drejtuar presidentit të republikës italane Mattarella duke thënë publikisht se ai ishte “në eksil në Mbretërinë e Bashkuar” dhe rrezikonte arrestimin “në bazë të një urdhri ndalimi të lëshuar nga autoritetet shqiptare, pas një persekutimi kokëfortë dhe i paligjshëm ».

Beketi kërkon të kthehet në Itali, për të mos u arrestuar

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Politikë

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në përgjigje të pyetjes së avokatit Adriatik Lapaj ka sqaruar arsyen pse çdo fletë votimi ka një kod të veçantë që e dallon atë nga të tjerat...

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

Politikë

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

  Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho në një deklaratë për mediat denoncoi krimin zgjedhor nga ana e qeverisë në deformimin e votave të shqiptarëve në zgjedhjet parlamentare të...

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

Politikë

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

  Nga Luan Rama NJË BREZ QË NUK KA NEVOJËTA MARRË NJERI PËR DORE   Përkundër zhumhurit të zgjedhjeve e gjithë përpjekjeve si në traditën tonë më të shumtuar të manipulimit të tyre, prej...