“Njerëzit janë të revoltuar”, Kryemadhi me të rinj në Baldushk: Periudha e tranzicionit duhet të marrë fund

Tuesday, 23 February 2021 12:27

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me disa të rinj në Baldushk. Kryemadhi theksoi se angazhimi i LSI-së është ndërtimi i një vendi ku të rinjve t’u jepet mundësia për punë.

Ajo pohoi se kudo ku ka takuar njerëz gjatë kësaj periudhe, ka parë tek ta një revoltë kundër kësaj qeverie.

“Ne një program e kemi të qartë këtë gjë. Është e prekshme për studentët, pedagogët, dhe klasën politike. Ne i japim zgjidhje problemeve. Për ne arsimi është kryesor. Pagat janë të ulëta, papunësia e madhe. Kjo pamundësi i bën të rinjtë që të ikin jashtë. Unë jam optimiste, pasi vijë nga disa rrethe. Ajo që më ka bërë përshtypje është ajo revolta që kanë njerëzit brenda. Unë kërkoj angazhimin tuaj. Ne do e ndëshkojmë me votë këtë qeveri. Ka përdorur imazhin, votën tonë. Periudha e tranzicionit duhet të marrë fund.”, tha Kryemadhi

2 komente

 • Përgjigju good payday loans

  It's remarkable to pаy a quick vijsit this web site aand
  reading the vіеws oof all colleagues about this
  piece оf writing, while I am also eager of getting knowledge.

  E Enjte, 15 Prill 2021 13:21 komentuar nga good payday loans
 • Përgjigju Myronleant

  milfs dating.com
  single chat line free

  E Enjte, 15 Prill 2021 12:51 komentuar nga Myronleant

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

Politikë

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

  Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi pasditen e së dielës në Durrës një takim madhështor me kandidatët e saj në Qarkun e Durrësit. Me mijëra qytetarë kishin dalë në rrugët e qytetit...

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

Politikë

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

  Strukturat e PS po zbrazen çdo ditë , pasi socialistët e ndershëm, të zhgënjyer kanë vendosur t'i bashkohen Partisë DemokratikeArdit Kertusha dhe Serjan Mazreku dy ish aktivistët e rëndësishëm të...

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...