Babai i kandidates për deputete të Ramës porno në zyrat e Bashkisë

Saturday, 03 Prill 2021 09:03

 

Dihet tashmë se në Shqipëri, shumica e atyre që janë të punësuar në shtet nuk e shohin më veten në shërbim të popullit, por të plotësojnë atë çfarë bëjnë më mirë... “t’i bien qylit”. Jo më kot është krijuar ky perceptim, thjesht për faktin sepse shumica e atyre që janë të punësuar në institucionet shtetërore janë të punësuar partiakë, jo vetëm kaq, por u bëjnë bisht detyrave të tyre duke zvarritur qytetarët që duan të zgjidhin punë. Këta persona, të shumtë si numër, kudo në institucionet e Republikës, janë të privilegjuar jo vetëm në aspektin e pushimeve, por për faktin e thjeshtë sepse punën e shikojnë si një orar zyrtar për të marrë rrogën në fund të muajit dhe askush nuk u kërkon llogari.

Ajo që e vërtetoi këtë perceptim, ndër provat e shumta që janë publikuar ndër vite, ishte një video e dërguar për JOQ ALBANIA sot, ku një zyrtar i bashkisë së Laçit, gjatë orarit të punës po shikonte në kompjuterin e tij një video porno. Sipas burimeve për JOQ, bëhet fjalë për Llesh Ndocin, Drejtorin e Përkrahjes Sociale në bashkinë e Laçit, babai i kandidates për deputete në listat e PS për Lezhën, Erjola Ndocit.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...