Basha me program e zgjidhje, Rama program vetëm për të vjedhur.

E Enjte, 08 Prill 2021 09:23

Ndërsa Partia Demokratike ka hartuar një program me zgjidhje konkrete, Rama vazhdon me një gjuhë tepër harbute nga mediat të fyejë e të sulmojë çdo kundërshtar politik pasi kjo është gjuha e vetme që njeh, pasi program politik nuk ka dhe dihet që në këto 8 vite e ka çuar Shqipërinë drejt humnerës. Ai bredh nëpër Shqipëri duke treguar broçkulla dhe na thotë po e votuan në mandatin e tretë do të sjellë punëtorë nga Bangladeshi. Do ta bëjë Shqipërinë më keq se Bangladeshi. Në çdo aspekt Shqipëria do të fundoset.

Çfarë do të ndodhë nëse nuk ka ndryshim? Gjërat do shkojnë keq e më keq, biznesi do të vazhdojë të vuajë, kulturën e harbutrisë, gjobave. Të Vazhdosh me këtë rrugë është të shkosh drejt greminës.

Çdo projekt, program dhe politikë është mashtrim për shqiptarët në shërbim të oligarkëve.Pasuri dhe Luks për vete, Papunësi, Varfëri dhe Pasiguri për njerëzit.

 

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar se PD prej dy vjetësh po punon me ekspertët më të mirë vendës dhe të huaj për hartimin e një programi ekonomik dhe politik që do nxjerrë vendin nga humnera ekonomike

Për biznesin e vogël, Basha premtoi se do paguajë vetëm 0.5% taksë të xhiros vjetore, duke hequr çdo detyrim tjetër përfshirë dhe ato të pushtetit vendor. Programi i Partisë Demokratike mbase nuk do të sjellë mrekullira,është i qartë dhe synon ta bëjë Shqipërinë prapë konkuruese, prandaj taksa e sheshtë 9%, ulja e çmimit të karburantit, fashat e energjisë për biznesin dhe një klimë miqësore për biznesin.

Shqipëria sot më shumë se kurrë ka nevojë për një kryeministër të thjeshtë dhe serioz për të dalë nga kriza e madhe ku na ka futur Edi Rama dhe "rilindasit" të cilët në këto 8, vite kanë mbushur vetëm xhepat e tyre dhe të oligarkëve dhe qytetarët i kanë lënë në mëshirë të fatit. Lulzim Basha shihet si shpresa e vetme, po vjen!

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

Politikë

Elona Guri falënderon durrsakët: Bashkë nuk ka bandë që na del përballë. Fitorja po vjen, ne duhet ta bëjmë realitet

  Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi pasditen e së dielës në Durrës një takim madhështor me kandidatët e saj në Qarkun e Durrësit. Me mijëra qytetarë kishin dalë në rrugët e qytetit...

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

Politikë

Ilirjana Kuçana/Zbrasen strukturat e PS.Perçahet struktura në Durrës dhe Sukth.

  Strukturat e PS po zbrazen çdo ditë , pasi socialistët e ndershëm, të zhgënjyer kanë vendosur t'i bashkohen Partisë DemokratikeArdit Kertusha dhe Serjan Mazreku dy ish aktivistët e rëndësishëm të...

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...