PS-ja iu mori votat me premtimin “nuk ua shembim shtëpitë”, ndërsa sot u dërgoi fadromat

Tuesday, 04 May 2021 17:41

 

Ditën e sotme Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit dhe forcat e policisë kanë nisur shembjen e shumë banesave në Durrës, Sarandë dhe Ksamil.

Shembjet e IMT kanë nisur fillimisht në zonën e ish-Kënetës në Durrës.

 

Banorët janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë njoftim zyrtar, por vetëm kur iu kanë ardhur fadromat te dera e shtëpisë. Banorët u thanë gazetarëve që ndoqën aksionin e policisë se këto zgjedhje kanë votuar PS pasi iu ishte premtuar nga kandidatët për deputetë të PS se banesat e tyre nuk do prekeshin, por na jepni votat. Premtimi i qeverisë dhe kandidatëve të PS ndaj banorëve ishte se do ti legalizonin fill pas 25 prillit.

Por sapo iu morën votat iu dërguan fadromat

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Politikë

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në përgjigje të pyetjes së avokatit Adriatik Lapaj ka sqaruar arsyen pse çdo fletë votimi ka një kod të veçantë që e dallon atë nga të tjerat...

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

Politikë

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

  Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho në një deklaratë për mediat denoncoi krimin zgjedhor nga ana e qeverisë në deformimin e votave të shqiptarëve në zgjedhjet parlamentare të...

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

Politikë

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

  Nga Luan Rama NJË BREZ QË NUK KA NEVOJËTA MARRË NJERI PËR DORE   Përkundër zhumhurit të zgjedhjeve e gjithë përpjekjeve si në traditën tonë më të shumtuar të manipulimit të tyre, prej...