Braimllari: Masakra zgjedhore duhet zbardhur një orë e më parë

E mërkurë, 02 June 2021 12:27

 

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, thotë se masakra zgjedhore e 25 prillit duhet zbardhur një orë e më parë. Përmes një postimi në facebook, ai shkruan se ”Përtej blerjes së votës, intimidimit, përdorimit të strukturave kriminale duhet të merren nën hetim kryetarët e bashkive mbi emërimet politike nga janari deri në 25 prill, të verifikojnë rritjen fiktive të ndihmës ekonomike dhe vetëm me këto dy fakte tronditëse zgjedhjet kanë rënë”.

Postimi i plotë

 

Masakra zgjedhore duhet zbardhur një orë e më parë. Instuticionet e drejtësisë e kanë shumë të thjeshtë.

Përtej blerjes së votës, intimidimit, përdorimit të strukturave kriminale duhet të merren nën hetim kryetarët e bashkive mbi emërimet politike nga janari deri në 25 prill, të verifikojnë rritjen fiktive të ndihmës ekonomike dhe vetëm me këto dy fakte tronditëse zgjedhjet kanë rënë.

Pushteti lokal u përdor i gjithi në kundërshtim me ligjin në funksion të Rilindjes

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...