Hajdute tokash dhe klloune cirku shkarkojne Presidentin.

E mërkurë, 09 June 2021 16:13

 

Ajo qe ndodhi sot ne parlamentin shqiptar nuk eshte vetem nje akt turpi , pasi ky nocion i fundit nuk vlen per ate lukuni analfabetesh, hajdute tokash dhe kllounesh. Ky eshte nje akt i rende ,ne rradhe te pare, ne dhenien e dores se fundit grushtit te shtetit qe ka nisur me pseudo-reformen ne drejtesi.

 

Partia shtet qe kriminalizoi cdo kapilar te republikes ,qe rrembeu cdo pushtet, duke bere qe republika te zhduket, sot drejton nje forme te shemtuar hibride e cila nuk eshte demokraci hibride, eshte diktature hibride. Diktaturat dhe format e shemtuara te saj qe i pjellin Mytsinger te koherave moderne si George Soros jane forma te rrezikshme pasi kamuflimi i tyre behet pas klisheve dhe terminologjive te rendesishme ne dukje si demokracia, shteti i se drejtes,reforme, te drejtat e njeriut. Por keto te fundit kthehen ne arme ne duart e qenieve-hibride te katapultuar ne pushtet per interesa anti-kombetare .

Kjo eshte panorama dhe backgroundi i vendimit te parlamentit sot per Ilir Meten, por eshte e dhimbshme deri ne palce, jo me qesharake kur shikon lukunine e kllouneve dhe lenden njerezore ne ate pseudo-parlament ku jane ne dore fatet e vendit.

 

Hajdute tokash, klloune cirku , analfabete qe nuk dine te lexojne marrin vendime deri ne cenimin e sigurise kombetare.

Eshte mir te sillet rasti I njerit prej tyre:

Dokumentet e siguruara nga BIRN tregojnë se deputeti socialist, Alket Hyseni u bë pronar i 11 mijë metrave katrorë tokë dhe më pas ortak në resortin turistik ‘Ionian Olea’ në Dhërmi, ndonëse konfliktet për tokën ishin denoncuar shpesh në Prokurori dhe në task-forcën e drejtuar prej tij.
Dokumentet e siguruara nga BIRN tregojnë se origjina e tokës me sipërfaqe totale 11 mijë metra katrorë, për të cilën ‘Hyseni & Associates’ ka lidhur një kontratë sipërmarrje me zhvilluesit e resortit ‘Ionian Olea’ dhe pritet të përfitojë sipërfaqe ndërtimi me vlerë miliona euro është e dyshimtë, ndërkohë që verifikimi i mënyrës së tjetërsimit të saj ka qenë detyrë e task-forcës së drejtuar nga Hyseni.

“Nuk e akuzoj unë, por dokumentet,” shprehet Irini Bua nga Dhërmiu, e cila shton se deputeti Hyseni po ndërton në mënyrë të paligjshme në tokën e saj.

Modifikuar më E mërkurë, 09 June 2021 16:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

Politikë

Fatbardh Kadilli pranon humbjen: Nuk largohem as do krijoj parti të re

  Fatbardh Kadilli shpalli i pari ambicien për të marrë kreun e PD-së por në zgjedhjet e të dielës u rendit i fundit ndër katër kandidatët. Para mediave, ai tha se zgjedhjet...

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

Politikë

Presidenti, i vetmi institucion legjitim, ktheu mbi 60 ligje antikushtetuese

  Nga Erisa Xhixho/ Një parlament ilegjitim, jopërfaqësues, njëpartiak, i cili duhet të ishte shpërndarë 1 muaj para zgjedhjeve ngre një komision hetimor në kundërshtim me ligjin dhe merr një vendim antikushtetues...

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

Politikë

Deputetja Dhimitri kundër shkarkimit të Metës: Hakmarrje, pasi nuk bën kompromis me krimin si qeveria

  Deputetja Fatjona Dhimitri u shpreh kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e saj në Kuvend, ajo nuk i kurseu akuzat në drejtim të socialistëve ndërsa e cilësoi këtë...