Fitorja ndaj Hungarisë, Meta: Urime kuqezinjve, rezultati rikthen ëndrrën e madhe

Diel, 05 September 2021 20:51

 


Shqipëria ka fituar në sfidën e sotme ndaj Hungarisë me rezultatin 1-0. Goli për kuqezinjtë u shënua në minutat e fundit të takimit, nga sulmuesi Armando Broja.

Shkodrani, depërtoi mjaft mirë në zonë dhe me një goditje potente arriti të mposhte portierin kundërshtar, duke mbajtur të gjalla shpresat për një kualifikim për në kampionatin Botëror 2022.

Për këtë fitore, ka reaguar dhe Presidenti Ilir Meta. Kreu i Shtetit, teksa ka publikuar disa foto të sfidës, shkruan se kjo ishte një fitore e merituar e që rikthen ëndrrën e madhe.

“Një fitore e shumëpritur, që rikthen ëndrrën e madhe! Urime kuqezinjve!”, shkruan Meta

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi