PD, një çetë që ia kanë kapur komandantin peng

Premte, 10 September 2021 08:29

 

Analisti Andi Bushati, ka komentuar vendimin e kreut të Partisë Demokratike për të përjashtuar nga grupi parlamentuar Sali Berishën.

Bushati thotë se Basha e ka shitur Berishën tek Edi Rama dhe nëse ai do të ishte demokrati do të hiqte kreun e PD-së.

“Po të isha demokrat, do të shkoja nesër aty te zyra e PD, ta nxirrja për brekësh lulzim Bashën jashtë!

Nuk mund të shitet opozita tek Edi Rama. Sot Basha e shiti Berishën te Edi Rama.

Demokratët kanë tre javë, që kanë parë që mediat e paguara nga Rama shpjegonin se si Basha bëhej më i fortë duke e hequr Berishën. Pra, ata që e duan të varrosur PD-në. Kjo i shërben vetëm Edi Ramës“, tha ndër të tjera Bushati

Modifikuar më Premte, 10 September 2021 09:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi