Tritan Shehu:Si sot 23 vite me pare familja, neve, PD, Shqiperia humbem Azem Hajdarin!

Diel, 12 September 2021 10:35

Si sot 23 vite me pare familja, neve, PD, Shqiperia humbem Azem Hajdarin!
Ishin dite te zjarta, permbysjeje te medha, shpresash te pa kufijeshme, entusiazmi, qe asgje nuk mund t’i ndalte, ato kohe kur si nje uragan i vertete „shpertheu“ Azemi.
Azemi u be personifikimi i atyre zhvillimeve studentore, qe rrezuan ate sistem makaber, per t’i hapur rruge Shqiperise moderne, demokratike, perendimore.
Dhe si i tille ai u be nje simbol per nje epoke te re qe po lindete, si “vrasesi” i frikes, thelbesore kjo per ate qe po ndodhte.
Dhe keshtu ai ngeli deri castin kur ajo dore kriminale, ate nate shtatori e largoi nga jeta, per tja kaluar pa vdekesise.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi